Bár elsőre azt gondolhatjuk, hogy az autó kulcsmásolás nem bonyolult dolog, mégis fontos megjegyezni, hogy egy elég összetett folyamatról beszélünk. Éppen ezért nem mindegy, hogy kit választunk akkor, amikor az autókulcsunkat szeretnénk lemásoltatni.
Ezúttal összegyűjtöttük azokat a fontos információkat, melyeket tudnod kell ezzel a témával kapcsolatban, így ha új autókulcsra lesz szükséged, nem fognak kellemetlen meglepetések érni.
1. Egyáltalán nem mindegy az autó évjárata
A kulcsok között meg tudjuk különböztetni a hagyományos, illetve az immobilises autókulcsokat. Ha az autódat 1995 előtt gyártották, akkor az előbbire lesz szükséged. Ám 1995-től kezdve kötelező beszerelni a gépjárművekbe az indításgátlót, így az egyszerűbb elődjeikkel szemben, az autókulcsok ma már sokkal többet tudnak, mint régen. Vagyis számíthatunk rá, hogy egy újabb autó slusszkulcsa biztosan immobiliseres, melynek nem csak a működése, hanem a másolása is bonyolultabb.
2. Így történik az immobiliseres kulcsok másolása
Az immobilises autókulcs másolása esetében nem olyan egyszerű a helyzet. Főleg azért, mert ezekben a slusszkulcsokban egy olyan chip is megtalálható, amely lényegében a gépjármű motorvezérlőjével kommunikál. Ezért van az, hogy a megfelelő kulcs nélkül nem tudjuk kinyitni az autó ajtaját, és nem is fog beindulni a motor sem. Egy ilyen kulcs másolásához az autóra is szükség lesz. A chip másolásához ugyanis egy speciális, számítógépes programra lesz szükség, amit a gépjármű rendszerével összekötnek. Így csak akkor fog tudni beindulni az autó motorja, ha érzékeli a hozzá tartozó kulcsot. Ha kulcsot szeretnél másoltatni, akkor jó ötlet lehet az autóhoz tartozó PIN-kódot előkeresni, hiszen ez a folyamatokat fel tudja gyorsítani.
3. Így zajlik egy hagyományos autókulcs másolása
Egy hagyományos slusszkulcs másolása esetén szerencsére egy jó szakember pár perc alatt el tudja készíteni a pótkulcsot. Ezek a kulcsok az évek során, a sok használat miatt elhasználódnak, elvékonyodnak, ezért az is előfordulhat, hogy megrepednek, vagy akár ketté is törhetnek. Éppen ezért szokták javasolni a hagyományos kulcsok esetében azt, hogy legyen otthon egy tartalék slusszkulcs.