A bejárati ajtókulcs esetén nem ritka, hogy a kulcs a zárba szorul, de megtörténhet ez a kocsikulcsokkal is? Azt gondolhatnánk, hogy az autózárakba vagy a gyújtáskapcsolóba nem szorulhat be a kulcs, pedig a helyzet az, hogy ez többször megtörténik, mint gondolnánk. A zár és a gyújtáskapcsoló is elromolhat, lehet gond a kulccsal, tehát a beszorulás egyáltalán nem olyan ritka, mint elsőre gondolnánk. A kulcstörés azonban lényegesen ritkábban történik meg, mint a bejárai ajtókulcsok esetén, hiszen a kocsikulcs egy lényegesen masszívabb tárgy.
Érdekes kérdés persze, hogy mikor szorulhat be az autókulcs akár a zárba, akár a gyújtáskapcsolóba, illetve hogy elkerülhetjük-e ezeket a helyzeteket?
Amikor az autókulcs a zárba szorul
Manapság a legtöbb autó esetében már van központi zár, így leginkább távirányítóval nyitják az emberek az utójukat. Ám a régebbi autók esetében gyakori, hogy nincs központi zár, esetleg külföldről érkezett az autó, és csak az egyik kulcs van már csak meg, tehát csak azon van távirányító, a másikon nincs. Ilyenkor a legtöbben autóval nyitják az autót, és bizony akár a zárba is szorulhat a kulcs bizonyos esetekben.
Ez általában akkor történik meg, ha elromlik a zár, illetve ha megpróbálták feltörni. Arra is akadt már példa, hogy kamaszok randalíroztak, papírfecniket vagy egyéb dolgokat próbáltak a zárakba szuszakolni, amikor pedig a tulaj ki akarta nyitni a kocsiajtót, akkor a kulcs a zárba szorult.
A gyújtáskapcsoló esete
Akárcsak a zárba, úgy a gyújtáskapcsolóba is beszorulhat a kulcs. Meghibásodás esetén ez egyáltalán nem ritka, de az is gyakori eset, hogy valaki, akiknek két autója van a másik autó kulcsával akarja elindítani az autót, az pedig ugyan bemegy a gyújtáskapcsolóba, ki azonban már nem jön onnan.
Amennyiben a kulcs a zárba vagy a gyújtáskapcsolóba szorul, ne próbáljuk meg kifeszegetni onnan, hanem azonnal hívjunk szakembert, aki segít az kulcs megsértése nélkül orvosolni a problémát, ám az is lehet, hogy az egész zárat, illetve a gyújtáskapcsolót cserélni kell.