Az autózárakkal kapcsolatban sokféle hiba merülhet fel. Eltörhet, akadhat, sérülhet, és bár sokan nem hiszik el, de bizony be is fagyhat. Mivel ez a probléma a bejárati ajtókat nem szokta fenyegetni, sokan csak városi legendának tartják a dolgot, de gondoljunk csak bele, hogy a kovácsoltvas kapu is megfagyhat, ami akár kisebb akadáshoz is vezethet, az autózár miért is ne fagyhatna be? Ebben az esetben persze komolyabb a baj, hiszen a kapu esetében ez nem túl gyakori, ha pedig mégis megtörténik, akkor viszonylag gyorsan megoldódik a gond.
Az autózár esetén kicsit nehézkesebb lesz az autóba történő bejutás, ha megfagy a zár. Persze, akinek központi zár van az autóján, az nem szembesül ezzel, hiszen csak egy gombnyomás, és már be is tud szállni a kocsiba. Vannak azonban olyan autók, melyekben nincs központi zár, ezeket pedig fenyegeti a zárfagyás veszélye. Érdemes tudni, hogy mire figyeljünk oda, hogy ezt elkerülhessük, de az sem árt, ha tudjuk, mi a megoldás, ha netán mégis megtörténik.
Mikor fagy be az autózár, és mi lehet a megoldás?
A zárfagyás egyik oka, ha nem vagyunk elég alaposak a téli autómosás esetén. Ilyenkor a zár túlságosan vizes lesz, nem szárad ki, a téli hideg miatt pedig ez a víz a zárba fagy. Ez meglehetősen kellemetlen. Természetesen, ha fűtött garázsba tároljuk a kocsit, akkor nem történhet ilyesmi, de ha fűtetlen a garázs vagy az utcán parkolunk, akkor bizony könnyen megeshet.
Emellett az időjárás is megtréfálhat minket. Télen is gyakori az eső, a hó, és ahogyan lefagyhat a szélvédő, úgy az időjárási körülmények miatt a zár is így járhat. Ez ellen viszonylag keveset tehetünk, ha az utcán áll a kocsi.
A megoldás ilyenkor nem az, hogy pánikba esünk, hanem, hogy elővesszük a zár jégoldót, és befújjuk a zárat. Érdemes várni egy keveset, majd óvatosan beletenni a kulcsot. Megeshet, hogy még ilyenkor sem sikerül kinyitni az ajtót, célszerű még egy szer lefújni jégoldóval, és újra várni egy kicsit. Ha még ilyenkor sem sikerül kinyitni a zárat, akkor lehet, hogy nem a fagyás a legnagyobb probléma.